ROBOTY BUDOWLANE

Home / ROBOTY BUDOWLANE

ROBOTY BUDOWLANE

Uczestnictwo w naradach koordynacyjnych, negocjowanie umów czy ocena robót dodatkowych, pomagamy zrozumieć klientom, iż równie ważne jak świetna praca jest dobra dokumentacja i stosowne protokoły, a kary umowne nie muszą oznaczać braku zapłaty.

W ramach usług towarzyszymy Klientowi od momentu negocjacji umowy, przez jej realizację i dbanie o interesy Klienta na placu budowy (zgłaszanie prac dodatkowych, występowanie o gwarancje zapłaty, odbiory), aż po spory związane z rozliczeniem wykonanych prac (roboty dodatkowe, kary umowne, brak zapłaty).

Wspieramy Klientów na etapie negocjacji przedsądowych, poszukując alternatywnych metod zagwarantowania zapłaty (w tym roszczenia do inwestorów i generalnych wykonawców), a następnie kierujemy pozwy sądowe i reprezentujemy w toku procesu.

Wynagrodzenie

Nasze wynagrodzenie kształtujemy w przeważającej części jako wynagrodzenie typu success fee, tj. od środków uzyskanych na skutek windykacji na rzecz Klienta (lub prawomocnie zmniejszonych roszczeń strony przeciwnej). W zależności od ustaleń standardowe wynagrodzenie składa się z 3 elementów – wynagrodzenie za wstąpienie do sprawy i sporządzenie dokumentacji procesowej (1/2 kosztów zastępstwa), wynagrodzenie za uczestnictwo w rozprawie 200 PLN + VAT oraz wynagrodzenie za sukces w wysokości 10% wyegzekwowanej kwoty, przy czym w ramach uzgodnień ustalamy również górny poziom wynagrodzenia obciążającego Klienta z tytułu prowadzenia sprawy.

W wypadku ryczałtowej obsługi podmiotu w zakresie windykacji należności (lub ryczałtowej obsługi) za wszczęcie postępowania nie jest pobierane od Klienta wynagrodzenie za wstąpienie do postępowania.

Obsługa w ramach kancelarii

Adw. Marcin Kminkowski

R. pr. Sebastian Wojdył

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami - zostaw wiadomość. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 48h.

Start typing and press Enter to search